KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Lars Hopp: kõik andsid endast parima

Eesti U19 koondis naaseb Venemaal Peterburis toimuvalt Valentin Granatkini memoriaalilt 12. kohaga 16 meeskonna konkurentsis. Noortekoondis sai kuuest mängust kirja ühe võidu, kaks viiki ja kolm kaotust. Viimases kohtumises jäädi reedel 0:1 alla Moldovale

„Tänane mäng peegeldas tegelikult kogu turniiri käiku. Ma arvan, et peame aktsepteerima meie praegust taset. See võistlus näitab, et tihtipeale on teisel pool väljakut mängijad, kes on meist individuaalselt paremad. See tähendab, et peame tegema igas mängus palju musta tööd,” ütles noortekoondise peatreener Lars Hopp.

„Meeskonnale ei saa ma pärast tänast mängu midagi halvasti öelda, sest oli näha, et kõik andsid endast parima ja võitlesid kõvasti. Teisel poolajal omasid mõlemad võistkonnad mitmeid võimalusi. Lõpuks anti olukorras, kus minu hinnangul küll viga ei olnud, vastastele penalti ning kaotasime 0:1. Sellel olukorral ei tahagi pikemalt peatuda, läks nagu läks,” kirjeldas Hopp mängu käiku.

Peatreener ütles, et üheks eesmärgiks oli laduda vundament edasiseks hooajaks. „Me tahtsime, et meeskond saaks aru, mida meie neilt soovime ning see on hea alguspunkt, kust edasi minna. Selge on aga see, et mänguliselt on meil vaja veel palju areneda, et sügisel toimuvaks EM-valikturniiriks valmis olla. Samuti tahtsin, et uue treeneritetiimiga saaks koostöö käima, mis õnnestus.

Kahe nädala jooksul pidasime siin kuus mängu ning üheks seatud eesmärgiks oli vältida ülekoormusest tulenevaid vigastusi. Me proovisime jagada mänguaega võrdselt ning meditsiiniline personal tegi siin samuti väga head tööd. Vigastused käivad jalgpalliga siiski kaasas ning kõike loomulikult vältida ei saa – kaotasime näiteks turniiri käigus Artjom Ostrovski, kes tegi liiga hüppeliigesele,” sõnas Hopp.

Eesti osales turniiril väga noore koosseisuga. Kui U19 koondisesse kuuluvad tänavu peamiselt noormehed sünniaastaga 1999, siis Eestil oli kaasas mitmeid jalgpallureid, kes olid meeskonnakaaslastest 1-2 aastat nooremad. „Meil oli tõesti kaasas palju noormängijaid ning neid soovin küll kiita – kõik said oma ülesannetega hästi hakkama. See, kui suudetakse hästi tööga hakkama saada 1-2 aastat vanemate vastu, annab lootust tulevikuks,” lisas Hopp.

„Meeskond näitas siin turniiril, et nad on valmis rasket tööd tegema. Jah, me pole hetkel individuaalselt sellisel tasemel nagu võiks, kuid tulevikus võib selline töötahe olla meie trumbiks.

Nüüd vajavad aga mängijad natuke puhkust – klubihooaeg on algamas ning seljataga on väga mitu mängu lühikese aja jooksul,” ütles peatreener lõpetuseks.

Foto: Granatkin.com

20.01.2017 19:57
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.