KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Norbert Hurt: põhiprintsiibid peavad enne järgmise sammu tegemist paigas olema

Eesti U17 koondise peatreener on tänavu Norbert Hurt, kes loodab pikas perspektiivis noori juhendades leida vajalikke mängijaid A-koondisele. Noortekoondise aasta teeb kindlasti eriliseks asjaolu, et sügist EM-valikturniiri võõrustab Eesti.

Hurda jaoks pole noortekoondise eesotsas olemine esmakordne, varasemalt on ta juhendanud 1991. aasta vanuseklassi U18 koondises ning 1997. aastal sündinud poisse, kui nad U16 koondises mängisid. Hurda paremaks käeks abitreenerina on tänavu Sander Post. Lisaks abilisele on ka Hurt motiveeritud. „Ma tundsin sügisel, et tahaksin treeneritööd noortekoondise juures teha. Samuti on hea meel, et just Sander mu kõrval on, sest oleme varasemalt koostööd teinud,“ ütles Hurt.

Tänavu esindavad U17 koondist 2001. aastal ja hiljem sündinud noormehed. „Eelkõige saab mängijatest parema ülevaate pärast seda, kui algab U17 Eliitliiga. Tundub, et see vanus on küllaltki konkurentsitihe ehk seal on palju andekaid poisse. Ma usun, et see on hea aastakäik,“ lisas peatreener.

„Eesmärkide seadmisel tooksin välja suurema pildi kui lihtsalt ühe mängu tulemus – millist jalgpalliharidust tahame me mängijatele pakkuda ning milliseid mängijaid on meil A-koondisesse tulevikus vaja. Sellest lähtuvalt peab ka üles ehitama kindla vanusekäigu. U17 vanuses peab kindlasti palju rõhku panema vundamendi loomisele teatud mängusituatsioonides. Tahame, et nende potentsiaal realiseeruks maksimaalselt. Alguses keskendume nii ründe kui ka kaitsemängu põhiprintsiipide juurutamisele, misjärel me hakkame oma mängu sammhaaval edasi arendama. Põhiprintsiibid peavad enne järgmise sammu tegemist paigas olema. Samuti saavad olema väga tähtsal kohal standardid.“

Hurt usub, et ühe mängu tulemusele ei tasu liialt keskenduda, kuid aasta lõpus toimuval valikturniiril, kus meie vastaseks on Šotimaa, Taani ning Andorra, tahetakse olla löögihoos. „Sellel turniiril on meil selgeks eesmärgiks alagrupist edasipääs.“

U17 koondis teeb tänavu oma esimese kogunemise sel nädalal. Noortekoondise laager kulmineerub iseseisvuspäeval toimuva treeningmatšiga Esiliiga B tasandil mängivad Paide Linnameeskond U21 võistkonnaga. Nädalavahetusel on Lilleküla jalgpallikompleksis koos U17 II rivistus, kelle laager kulmineerub treeningkohtumisega U16 koondise vastu.

Noortekoondise plaani kuulub tänavu veel aprilli alguses Bulgaarias toimuv UEFA sõprusturniir, kus lisaks võõrustajatele võtavad osa ka Serbia ning Valgevene. Suvel toimub kaks turniiri taaskord, kui juunikuus leiab aset Balti turniir Soomes ning augustikuus lüüakse kaasa võistlusel Ukrainas. Septembris ootab meeskonda ees kaks kodust maavõistlust Luksemburgi eakaaslastega. EM-valikturniir Eestis toimub 22.-28. oktoobrini.

Foto: Lembit Peegel

22.02.2017 10:30
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.