KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Norbert Hurt: meeskond näitas oma võimekust

Eesti U17 koondis osales Bulgaarias kõrgetasemelisel UEFA sõprusturniiril, kus suudeti võita üks mäng ning jäädi kahel korral alla nimekale vastasele. Kuigi lõpuks leppis Eesti neljanda kohaga, jäi Norbert Hurt rahule meeskonna sisuga.

„Mul on hea meel, et näitasime oma oskuseid heast küljest kolme tugeva noortekoondise vastu. Meeskonna tase on ühtlane, meil on koosseisus piisavalt sügavust, mida näitas ka turniiri käik. Avamängus (võit penaltiseerias Bulgaaria üle – toim) tulime välja 0:1 kaotusseisust ning 0:1 kaotusmängus Valgevene ja 0:2 Serbia vastu suutis meeskond hoida distsipliini ka üheväravalises kaotusseisus. Mõlemas kaotusmängus läksime ka viimasel kümnel minutil 0:1 seisul julgelt kolme kaitsjaga mängima ning suutsime avaldada survet, mis tegi rõõmu,“ arvas Hurt.

„Kõige parema esituse tegime Bulgaaria vastu, kuid samuti oli hea meel näha, et suutsime Serbia vastu mängudistsipliinist kinni hoida ja sellega muuta mäng kuni viimaste minutiteni pingeliseks. Mängijate arv siin turniiril on vaid 20 ning kohtumiste vahele jäi vaid üks puhkepäev, mistõttu oli turniiri lõpp keeruline. Viimasel mängupäeval oli meil kolm mängijat pisitraumaga väljas, kuid sellest olenemata suutsime enda taset hoida“ lisas ta.

Tegu oli U17 koondise esimeste mängudega sel hooajal. „Minu jaoks oli see esimene pilt meeskonnast ning olen alles olukorda kaardistamas. Meeskonnal on potentsiaali ning kõik on valmis pingutama. Hetkel oleme hoidnud fookust kaitsetegevuse organiseerimisel ja standarditel, aga soovime lähiajal arendada meeskonna tegutsemist kõikides faasides.“

„Meie meeskonnas on ühtlane tase, aga samas leidub ka häid liidreid. Need mängud näitasid, et treeningute kvaliteet ja pingutus tuleb viia juba sellisele tasemele, mida rahvusvahelised mängud nõuavad. Turniiri käigus oli näha, et mängijad ei ole veel selliste kiirustega harjunud, kuigi see võimekus on neis olemas. Sooviksin näha, et rahvusvahelise tasemega harjumiseks ei läheks aega, vaid see tuleks ühel hetkel loomulikult,“ lisas peatreener.

U17 koondist ootavad tänavu ees suvine Balti turniir, septembrikuised maavõistlused Luksemburgiga ning hooaeg kulmineerub koduse EM-valikturniiriga, kus meie vastasteks on Taani, Šotimaa ja Andorra.

Foto: Lembit Peegel

06.04.2017 15:03
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.