KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Eesti näitlejad kohtuvad soomlastega A. Le Coq Arenal

10. juunil toimuva Eesti – Soome 100+ maavõistluse raames tulevad väljakule Eesti näitlejad, kes võõrustavad Soome ametivendi A. Le Coq Arenal.

Tallinna Linnateatri näitleja, meeskonna ühe eestvedaja Mikk Jürjensi sõnul ootavad näitlejad enim rahvusstaadionil mängimist. „Oleme varemgi Soome näitlejate vastu mänginud, aga tänavu tõmbab meid tõesti kõige rohkem käima asjaolu, et saame A. Le Coq Arena platsil mängida. Paljud näitlejad on jalgpallitaustaga või vähemalt jälgivad seda, mistõttu võib öelda küll, et tegu on unistuse täitumisega. Vürtsi lisab kindlasti ka see, et samal väljakul kohtub Eesti eelmisel õhtul Belgiaga.“

Viimati kohtusid näitlejad Soomes mõned aastat tagasi, mil kohalik näitlejate liit 100. sünnipäeva võiduga tähistas. Tänavu jõuab sama tähiseni ka Eesti Näitlejate Liit. „Sünnipäeva puhul tahame saada väljakule ka neid, kes võib-olla jalgpalliga sina peal pole, aga nendest nimedest on veel vara rääkida,“ ütles Näitlejate Liidu aseesimees Jürjens.

Võistkonnas on mängijaid igas vanuses. Lisaks 30-aastasele Jürjensile leidub meeskonnas nii temast aastaid nooremaid ametivendi kui ka juba kogenumaid mängijaid. „Tooks esile näiteks Sulev Tepparti, Tarvo Sõmeri, Mait Malmsteni ja Tambet Tuiski,“ loetleb Jürjens nimesid.

Meeskond käib korra nädalas koos treeningutel. „Nendel, kes kohal käivad, läheb vormikõver üles. Aga meie elukutse on selline, et ühiseid trenniaegu on ääretult keeruline leida. Viimasel korral, kui soomlastele napilt alla jäime, läksimegi nii-öelda külmalt mängima, aga nüüd oleme otsustanud ikka mitu kuud ette valmistada. Seda mitte ainult füüsiliselt, vaid ka taktikaliselt. Treeneri kohuseid täidab meil Jaak Prints.“

Eesti ja Soome näitlejad panevad palli mängu A. Le Coq Arenal 10. juunil kell 17:00.

Teatavasti ühendasid Eesti ja Soome jalgpalliliidud jõud, et tähistada mõlema riigi 100. sünnipäeva suure maavõistlusega, milles peetakse ühe päeva jooksul vähemalt 100 mängu. Eesti - Soome 100+ maavõistlusele oodatakse osalema kõiki jalgpalliharrastajaid, nii poisse, tüdrukuid, harrastajaid, professionaale kui ka ranna- ja saalijalgpallureid. Registreerimine on avatud 30. aprillini ettevõtmise ametlikul veebilehel 100games.eu. Ankeedis tuleb märkida võistkonna nimi, kontaktandmed, mänguriigi eelistus ja muu taoline info.

28.04.2017 10:31
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.