KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Superkarikafinaalidesse võib pääseda kõrgliiga hõbemedalist

Nii naiste kui ka meeste meistrivõistluste hooajad algavad traditsiooniliselt Superkarikafinaalidega. Uuendusena võib mängule pääseda meistrivõistluste hõbemedalist.

Meeste Superkarikafinaalis lähevad tänavu vastamisi mullune Premium liiga võitja Tallinna FC Flora ning Evald Tipneri karikavõistlustel triumfeerinud Nõmme Kalju FC. Naiste Superkarikafinaalis astub aga Pärnu JK-le vastu FC Flora, kes lõpetas mullu liiga teise kohaga.

„Arutasime 2014. aastal süsteemi juhatuses pikalt ja põhjalikult ja otsustasime muutuse sisse viia alates aastast 2016,“ meenutas jalgpaliliidu president Aivar Pohlak. „Kui meister ja karikavõitja juhtuvad olema samad võistkonnad, siis sportlikult on tugevuselt järgmine meistrivõistlustel teise koha saavutanud võistkond, sest karikavõistlustel on oma loogika ja juhuse osakaal suurem kui meistrivõistlustel. Superkarikafinaali üldiseks eesmärgiks on hooaja algusele tähelepanu juhtimine ja seeläbi on sportlikult tugevaim vastasseis oluline. Kui varasema juhendi põhjal võis saada võimaluse Superkarikale mängida karikafinaali kaotaja, siis nüüd saab selle hõbeda võitja.“

2015. aastal kohtusid meeste Superkarikafinaalis Premium liiga võitja FC Levadia ja Tartu FC Santos, kes aasta varem oli Levadiale Evald Tipneri karikafinaalis kaotanud.
Foto: Lembit Peegel

 

28.01.2016 15:11
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.