KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Frank Bernhardt: Eliitliigad pakuvad noortele tasavägiseid mänge
Kolmandat aastat korraldatavad Eesti Jalgpalli Liidu Eliitliiga võistlused koondavad riigi parimaid U-17 ja U-19 vanuseklassi mängijaid, pakkudes neile arenguks vajalikke tasavägiseid mänge.

"Eliitliiga on end edukalt tõestanud - võrreldes A ja B klassi võistlustega on mängud tasavägisemad," märkis EJLi noortetöö koordinaator Frank Bernhardt. "Puhtalt statistikat vaadates: väravate vahe on väiksem. Oleme võrrelnud Eliitliiga esimest ja teist hooaega ning ka siin on näha edasiminekut. Oluline on positiivne tagasiside treeneritelt - nad tahavad Eliitliigas osaleda."

Bernhardt märkis, et ka korralduslik pool on oluliselt edasi liikunud. "U-17 Eliitliigas polnud mullu praktiliselt ühtegi kalendrimuudatust, mis näitab, et oleme tegevust hästi planeerinud. Ka uue hooaja kalender on juba valmis. Kõik see on hea üleminek noorteklassist meeste sekka. Julgustame kõiki noortekoondislasi just Eliitliigas mängima, seeläbi saame neid jälgida ja leiame igal aastal ka uusi mängijaid," selgitas ta.

2010. aastal osaleb U-17 Eliitliigas 10 ja U-19 Eliitliigas 8 võistkonda. Uuendusena võivad Eliitliigasse võistkondi välja panna kõik litsentseeritud klubid, kuid seda kohustust neil enam pole. Samuti võib klubi soovi korral välja panna mitu võistkonda.

U-17 Eliitliiga I voor toimub laupäeval, 6. märtsil ning U-19 Eliitliiga alustab päev hiljem, 7. märtsil.

U-17 Eliitliiga: Viljandi JK Tulevik, Tallinna JK Legion, JK Sillamäe Kalev, Paide Linnameeskond, Tallinna FC Flora, Eesti U-15, JK Tallinna Kalev/Nõmme JK Kalju, Tartu Linnameeskond, Lasnamäe FC Ajax/FC Maardu, Tallinna FC Levadia.
Senised võitjad: 2008 - Tallinna FC Flora, 2009 - Tallinna FC Levadia.

U-19 Eliitliiga: Tartu JK Tammeka, Lasnamäe FC Ajax/Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Levadia, FC Kuressaare, Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev, Valga FC Warrior, Tallinna FC Flora II või Tallinna FC Levadia II.
Senised võitjad: 2008 - Nõmme JK Kalju, 2009 - Tallinna FC Flora.
21.01.2010 11:50
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.