KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
Laste jalgpalli suvelaagrid toimuvad 14 paigas üle Eesti
Eesti Jalgpalli Liidu korraldatavad ja suure populaarsuse kogunud laste suvelaagrid toimuval sel aastal lausa 14 paigas üle Eesti, kokku on laagrites kohti 1120 noorele.

Kui jalgpalliliit 2008. aastal projektiga alustas, korraldati laager 180 lapsele. Et ettevõtmine osutus laste seas väga populaarseks, suurendati mullu kohtade arvu ja viies linnas osales laagrites kokku 550 jalgpallihuvilist noort.

"2010. aastaks on suvelaagrite projekt võtnud juba väga suured mõõtmed: 14 paika üle Eesti, 1120 laagrikoha ja 75 treenerit," märkis Eesti Jalgpalli Liidu noortetöö juht Frank Bernhardt.

Suvelaagrid toimuvad sel aastal ajavahemikul 7.-11. juuni ja 9.-13. august Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Viljandis, Valgas, Võrus, Elvas, Keilas, Kohilas, Sakus, Põlvas, Otepääl ja Tamsalus.

"Laagrite korraldamise põhimõtted on jäänud samaks: jalgpall, lõbus aeg värskes õhus ja kõik saavad võimaluse. Võistlusmomenti laagrites ei ole, õpetamise juures on kõige tähtsam, et lastel oleks lõbus. Kõik treenerid on läbinud spetsiaalse koolituse," selgitas Bernhardt.

Suvelaagritesse on oodatud kõik poisid ja tüdrukud, kes on sündinud aastatel 1998-2003 - nii need, kes on varem vutitrennis käinud, kui ka alaga esmatutvust tegevad noored. Laagrite eesmärk on propageerida jalgpalli kui positiivset ajaviidet: treeningud erinevad klubide juures tehtavatest, on mängulisemad, rõhutavad personaalset lähenemist ning panevad lapsi võistkondlikult tegutsema ja arendavad ka sotsiaalselt, sest omavahel segatakse erinevate oskuste ja vanusega noorukeid.

Laagrid toimuvad esmaspäevast kuni neljapäevani kella 10st kuni 17ni ja reedel kella 10st kuni 13ni. Ühenädalase laagri tasu on 750 krooni, mis sisaldab tasuta jalgpallivormi (lapse nimega särk, lühikesed püksid ja sokid), igal päeval sooja lõunasööki, puuvilju ja spordijooki ning ekskursioonipäeva Tallinna, kus avaneb võimalus kohtuda professionaalsete jalgpalluritega.

Mullu käisid laagrites osalenud lapsed näiteks Portugali ja Brasiilia jalgpallikoondise treeningutel, aasta enne seda külastasid lapsed Eesti koondise treeningut.

"Täname kõiki omavalitsusi, toetajaid ja jalgpalliklubisid koostöö eest - tegu on liikumisharrastust ja tervislikke eluviise propageeriva sügavalt mittetulundusliku projektiga, kus esikohal on laste positiivne ajaviide," rõhutas Frank Bernhardt. Suvelaagrite projekti toetavad Taisto Bussid, Nike, Kuup3, Printall, A. Le Coq, Rimi, Balbiino ja Haribo ning omavalitsused, kus laagrid toimuvad.

Registreerimine suvelaagritesse on avatud ja kestab jalgpalliliidu kodulehel kuni 24. maini või seni, kuni vabu kohti jätkub.

Registreerimine: http://www.jalgpall.ee/regcamp.php

Lisainfo: http://www.jalgpall.ee/summercamp.php
20.04.2010 08:17
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.