KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
RAHVALIIGA

Head jalgpallisõbrad!

Tuhanded eestimaalased mängivad jalgpalli ja paljud neist löövad kaasa Eesti meistrivõistlustel erinevates liigades. Et aga meil on hulk vutihuvilisi, kes tahaksid enda võimetele sobivat väljundi, otsustas Eesti Jalgpalli Liit aastal 2010 luua Rahvaliiga. Aastal 2012 lisandus eraldi naiste Rahvaliiga ning 2014. aastast jagunes Rahvaliiga A ja B tasandiks. 2016. aastast liitus rahvajalgpalli liigade perega ka noorte rahvaliiga.

2017. aastal alustab Rahvaliiga oma 8. hooaega!

Rahvaliiga - kellele?

Rahvajalgpalli liiga eesmärk on kaasata jalgpalli mängima neid mehi, naisi ja noorukeid, kes ei soovi või ei saa erinevatel põhjustel mängida kaasa Eesti meistrivõistlustel – olgu põhjuseks liiga suur koormus meistrivõistlustel, vähesed oskused või lihtsalt soov pingevabas õhkkonnas jalgpalli mängida.

Printsiip: kõik saavad võimalused!

Rahvaliiga olulisim printsiip on, et võimaluse saaksid kõik: iga küla või sõpruskond, kes soovib võistkonda välja panna, saab selle võimaluse. Oluline on ka see, et kasutatavate väljakute nõudmised ei ole ranged – praktiliselt iga küla- või kooliväljak sobib! Sõltuvalt väljaku suurusest on korraga ühes võistkonnas väljakul 7 kuni 11 mängijat.
 
Millised on Rahvaliiga reeglid?

Mängijate arv väljakul võib olla 1+6, 1+7, 1+8, 1+9 või 1+10 vastavuses väljaku mõõtmetega ning on määratud koduvõistkonna registreerumise järgi. Kehtivad jalgpallireeglid, kuid suluseisu ei arvestata. Vahetused on vabad ja toimuvad keskjoone juures mängupauside ajal.

Väljaku suurus on alates 35x50 kuni 90x120. Väljakul tähistatakse külje-, otsa- ja keskjoon, karistusala ning penaltilöömise koht. Väravatesuurus on alates 2x5 m kuni normaalmõõtmeteni vastavuses väljaku suurusega. Kohtuniku(d) ja palli(d) kindlustab koduvõistkond.

Paremaid võistkondi autasustatakse karikate, diplomite ja eriauhindadega.

Võistkonna registreerimine:

2017. aastal on registreerimisprotsessis mitmed muudatused, mis peaksid rahvaliigat muutma läbipaistvamaks ning paremini hallatavaks. Juhin tähelepanu sellele, et meeste rahvaliigas on sellest aastast kehtestatud 100 euro suurune liikmemaks! Naiste ja noorte rahvaliiga on endiselt tasuta. Rahvaliigas on võistkonna registreerimise tähtaeg 31. märts, neile võistkondadele, kes soovivad osa võtta Väikestel karikavõistlustelt, on registreerimistähtaeg 1. märts!

  1. Selleks, et võistkonda rahvaliigasse registreerida, peab kõigepealt täitma ära Rahvaliiga klubi registreerimisavalduse, mis peab olema kas digitaalselt või käsitsi allkirjastatud esindaja ning kõigi ERISe veebikeskkonna peakasutajate poolt. Nimetatud täidetud avaldus tuleb saata aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee või tuua EJLi kontorisse.
  2. Seejärel kui olete saanud kinnituse selle kohta, et EJL on teie andmed andmebaasi sisestanud, peab rahvaliiga klubi ERIS veebikeskkonna peakasutaja läbi ERISe süsteemi kõigepealt üle kontrollima klubi andmed ning esitama Rahvaliiga klubi kinnituse.
  3. Valides menüüst Võistkonnad > Võistkonna ankeet saate registreerida uue võistkonna. Valikus on Meeste Rahvaliiga, Naiste Rahvaliiga ja Noorte Rahvaliiga.
  4. Võistkonna ankeedil tuleb täita kõik nõutud väljad, kusjuures juhin tähelepanu, et kui väljak, millel te soovite mängida puudub olemasolevast nimekirjast, siis tuleb valida “Staadion puudu” ja saata aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee järgnev info: rahvaliiga võistkonna nimi; staadioni nimi; staadioni aadress; väljaku mõõtmed.
  5. Naiste ja noorte rahvaliiga võistkondadel tuleb pärast andmete sisestamist ankeet kinnitada vajutades nuppu “Kinnita” ning selle kohta peaks tulema teie poolt sisestatud e-mailile tulema kinnitus. Meeste rahvaliigas tuleb vajutada nuppu “Litsentsi tasumine”, mis suunab teid edasi pangalinkidele, kus saab tasuda rahvaliiga liikmemaksu eest.

Mängijate ülesandmine võistkonda toimub samuti ERIS veebikeskkonna kaudu, selle kohta tulevad täpsemad juhised pärast võistkondade registreerimist.

Rahvaliiga juhenditega saab tutvuda järgmistelt linkidelt: Meeste rahvaliiga, Naiste rahvaliiga ja Noorte rahvaliiga.

Toon välja mõned tähtsamad muudatused, mis on selle see aasta juhenditesse sisse viidud:

  1. Meeste rahvaliigas on kehtestatud 100 euro suurune liikmemaks. Naiste ja noorte rahvaliiga on endiselt tasuta.
  2. Võistkonda ei ole lubatud üles anda Eesti 2017. a meistrivõistlustel, naiste meistrivõistlustel ja Eliitliigas üles antud mängijat. Varem oli lubatud ühes mängus ühe võistkonna eest osaleda kahel mängijal, kes olid osalenud III või IV liiga mängus.
  3. Võistkonna registreerimine ja mängijate ülesandmine võistkonda on üle viidud ERISe süsteemi. Mängijad peavad omama Rahvaliiga jalgpalluri litsentsi, mis on tasuta.
  4. Võistlustele lubatakse üles anda mängijaid, kes on sündinud 2001. aastal või varem. Eelmise aasta juhendi järgi oleks pidanud sel aastal olema vanusepiir 2003. aastal sündinud, kuid EJLi tehnilise direktori ettepanekul sai see toodud 2001. aasta peale (naiste rahvaliigas 2002). Meil on alates eelmisest aastast eraldi olemas noorte rahvaliiga, kus saavad mängida vanusevahemikus 2002-2004 sündinud mängijad. Eesmärk on noored suunata just noorte rahvaliigasse.

Kontaktid:

Küsimuste korral helistage EJL võistluste osakonda telefonil 6 2799 60 või saatke e-kiri aadressile rahvaliiga(ät)jalgpall.ee.

Juhend:

Rahvaliigade juhendid leiab siit (2.6).

 
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.