KOONDIS PREMIUM LIIGA ESILIIGA VÕISTLUSED NAISED NOORED RAHVAJALGPALL EJL E-POOD MEEDIA ERIS   
Trükivaade
 
NOORTE RAHVALIIGA

Noorte rahvaliiga eesmärk on pakkuda alternatiivset võistlusvõimalust Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustele. Liiga loomise idee sündis jalgpalliliidus tehtud põhjalikust analüüsist, kus uuriti noorte väljalangemist ehk loobumist meistrivõistlustel osalemisest. Kuna probleem oli teravam üleminekul 11 vs 11 võistlusformaadile, siis otsustati pakkuda neile, kel puudub vajalik infrastruktuur või mängijate arv, uut võimalust.

Noorte jalgpalli rahvaliiga on mõeldud nii klubide kui ka koolide võistkondadele, kuid ka mistahes sõpruskondadele, kellel on soov ja võimalus võistlustel osaleda. Võistlustest võivad osa võtta mängijad, kes on sündinud aastatel 2002-2004 tingimusel, et need mängijad ei osale samaaegselt Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustel.

Ühes võistkonnas võivad mängida nii poisid kui ka tüdrukud, kuid kui võistlustele registreerub piisav arv tütarlaste võistkondi, viiakse nende vahel võistlused läbi eraldi arvestuses. Võistlusel osalemiseks ei pea mängija omama jalgpalluri litsentsi ja osavõtt on kõigile tasuta.

Registreeritud võistkonnad jaotatakse asukoha järgi ning pärast gruppide moodustamist peavad osalejad omavajel mängude ajad ise kokku leppima. Alagrupis mängivad kõik võistkonnad teineteisega ühe korra, misjärel viiakse läbi karikasüsteemis finaalturniir. Võistluste võitjaks tulnud võistkonda autasustatakse karika ja diplomiga ning võistkonna liikmeid medalite ja diplomitega.

Võistkond peab tagama oma kodumängudele kohtuniku, kes on läbinud Eesti Jalgpalli Liidu kohtunike baaskursuse. Finaalturniiril määrab kohtunikud EJL. 

Mängijate arv, mis sõltub väljaku suurusest, on võistkonna kohta seitse (väravavaht + kuus väljakumängijat) või üheksa. 7 vs 7 väljaku suuruseks on 60-70 x 40-50 meetrit, 9 vs 9 formaadi puhul 65-90 x 45-55 meetrit. 

Mänguaeg on 2x35 minutit, suluseisu ei rakendata, lubatud on edasi-tagasi vahetused ning mängupallide suuruseks on 4 või 5. Võistluste juhendi leiab SIIT.

1. Selleks, et võistkonda rahvaliigasse registreerida, peab kõigepealt täitma ära Rahvaliiga klubi registreerimisavalduse, mis peab olema kas digitaalselt või käsitsi allkirjastatud esindaja ning kõigi ERISe veebikeskkonna peakasutajate poolt. Nimetatud täidetud avaldus tuleb saata aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee või tuua EJLi kontorisse.
2. Seejärel kui olete saanud kinnituse selle kohta, et EJL on teie andmed andmebaasi sisestanud, peab rahvaliiga klubi ERIS veebikeskkonna peakasutaja läbi ERISe süsteemi kõigepealt üle kontrollima klubi andmed ning esitama Rahvaliiga klubi kinnituse.
3. Valides menüüst Võistkonnad > Võistkonna ankeet saate registreerida uue võistkonna. Valikus on Meeste Rahvaliiga, Naiste Rahvaliiga ja Noorte Rahvaliiga.
4. Võistkonna ankeedil tuleb täita kõik nõutud väljad, kusjuures juhin tähelepanu, et kui väljak, millel te soovite mängida puudub olemasolevast nimekirjast, siis tuleb valida “Staadion puudu” ja saata aadressile rahvaliiga@jalgpall.ee järgnev info: rahvaliiga võistkonna nimi; staadioni nimi; staadioni aadress; väljaku mõõtmed.
5. Noorte rahvaliiga võistkondadel tuleb pärast andmete sisestamist ankeet kinnitada vajutades nuppu “Kinnita” ning selle kohta peaks tulema teie poolt sisestatud e-mailile tulema kinnitus.

Rahvaliigas on võistkonna registreerimise tähtaeg 31. märts.

Noorte rahvaliigaga tehakse esialgsete plaanide järgi algust maikuus, hooaeg lõpeb oktoobris.

 
  


Twitter Facebook
Kőik őigused kaitstud © 2008 Eesti Jalgpalli Liit.